logo

08 Kasım 2013

MHP’den Ankara’da ‘Türkiye’ Mitingi

mHP

MHP, Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitinglerinin dokuzuncusunu ve sonuncusunu Ankara’da gerçekleştirecek.

Bursa’da Kuruluş Mitingi ile başlayan Milliyetçi Hareket Partisi Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları’nın dokuzuncusunu ve sonuncusunu 9 Kasım Cumartesi günü Ankara’da Tandoğan meydanında gerçekleştirilecek. 9 Kasım Cumartesi günü saat 14.00′te başlayacak miting öncesi  MHP  Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman yaptığı basın açıklaması ile vatandaşları mitinge davet etti.
Büyükataman yaptığı açıklamada, “Dokuzuncu ve son açık hava toplantımızın temasını; bundan önceki toplantıların “Kuruluş, Bayrak, Birlik, Türkçe, Kardeşlik, Demokrasi ve Kurtuluş” temalarının hepsini kucaklayacak şekilde  Türkiye  olarak seçtik. İlçe ilçe, cadde cadde, sokak sokak Ankara’mızı başkent yapan ruh 9 Kasım günü Tandoğan’da olacaktır” dedi.

Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingleri

MHP ’nin Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingleri, Bursa’da düzenlenen Kuruluş mitingiyle başladı. Kuruluş mitinginin ardından, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda Bayrak Mitingi düzenlendi. Milli değerleri koruyup yaşatmak isteyenlerin üçüncü durağı Adana oldu. Adana mitinginin adı Vatan Mitingi olarak belirlendi. Adana’nın ardından Erzurum’da Birlik Mitingi düzenlendi.
Erzurum’daki Birlik Mitinginin ardından ara verilen mitingler, Konya’da yapılan Türkçe Mitingi ile tekrardan başladı.  MHP  Genel Başkanı Bahçeli, Konya’nın ardından 14 Eylül’de Elazığ’da Kardeşlik Mitingi’nde Ülkücülere seslendi. Elazığ’ın ardından  MHP , bu kez İstanbul Kazlıçeşme’de Demokrasi Mitingi’nde, ardından da Samsun’da Kurutluş Mitingi’nde bir araya geldi.  MHP ‘nin açık hava toplantılarının son durağı ise Ankara olacak.
Ankara’da 9 Kasım Cumartesi saat 14.00′te Tandoğan meydanında düzenlenecek olan  Türkiye  Mitingi ile  MHP  ‘nin Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingleri, son bulacak.

Bazı yollar trafiğe kapatılacak

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, cumartesi günü 12.00-16.00 saatleri arasında Tandoğan Meydanı’ndaki mitingde bazı yolların trafiğe kapanacağı belirtildi.

Söz konusu mitingle ilgili olarak, cumartesi günü saat 10:00′dan itibaren araç trafiğine kapatılacak yollar şöyle:

Kazım Karabekir Caddesi ulaştırma kavşağından Tandoğan Meydanı’na kadar, ulaştırma kavşağı Tandoğan istikametine dönüş varyantları, Celal Bayar Bulvarı Kazım Karabekir Caddesine giriş varyantları, Beşevler Kavşağı Dögol Caddesi girişi, Anıt Caddesi ile Tandoğan Meydanı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Ankaray Maltepe Durağı arası ile Tandoğan Meydanı’na açılan cadde ve sokaklar miting süresince araç trafiğine kapatılacaktır.

Share
149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ